Važne obavijesti za predmetnu nastavu od 4. studenoga 2020. godine

Autor: Lea Liović, 30. 10. 2020.

Poštovani roditelji,

zbog pojave učenika koji su pozitivni na virus COVID 19 te povećanog broja učenika koji se nalaze u samoizolaciji, epidemiološka služba nam je preporučila nove mjere prevencije za učenike od 5.-8. razreda koje vrijede od danas, odnosno 4. studenoga kada se učenici vrate na nastavu nakon kratkog jesenskog odmora.

Naime, maske su učenici obavezni nositi  tijekom nastave bez obzira na preporučenu udaljenost učenika u učionicama. To znači da je nošenje maski obavezno tijekom cijelog boravka u prostorima škole.

Također svi učenici koji nose platnene (pamučne maske) trebaju ih iz zdravstvenih razloga promijeniti svaka 2 sata u prosjeku. Molim vas da im osigurate u tom slučaju dovoljan broj maskica po danu.

Maska koja se skida treba se odložiti u plastičnu vrećicu za korištene maske. Zatim je potrebno dezinficirati ruke te iz čiste vrećice izvaditi novu masku te ju staviti pravilno na lice tako da prekriva nos.

Sve korištene maske moraju se kod kuće oprati te izglačati kako bi se sterilizirale.

U slučaju bilo kakvih simptoma ostavite dijete kod kuće te se javite razrednici/ku I svom liječniku obiteljske medicine za daljnje postupanje, kako ne bismo nepotrebno druge učenike izlagali riziku širenja zaraze.

Također koristim priliku zahvaliti vam se na dosadašnjoj suradnji kojom smo vrlo kvalitetno dva mjeseca izbjegli broj zaraženih učenika. Želim ovdje posebno pohvaliti i naše učenike koji se jako dobro pridržavaju mjera zaštite.

Nadam se da će navedeno pooštravanje mjera i nadalje omogućiti svima nama neometan rad prema modelu A, odnosno provođenju nastave "u živo" te u školi.

Ostanimo i dalje odgovorni.

Srdačan pozdrav!

Tatjana Kristek