Odobrena tri nova Erasmus+ projekta za našu školu!

Autor: Lea Liović, 5. 11. 2020.

Početkom nove školske godine dobili smo obavijest Agencije za mobilnost o odobrena čak tri Erasmus + projekta - Ključna aktivnost KA2. Zbog toga smo iznimno sretni, jer nam je u sljedeće dvije godine omogućeno stjecanje novih znanja i iskustava kroz digitalnu i nadamo se „živu“ suradnju.

Sva tri projekta su ukupne vrijednosti oko 70 000 EUR te ćemo se potruditi potrošiti ova namjenska sredstva na najbolji mogući način kako bismo našim učenicima i djelatnicima omogućili  nova iskustva učenja i poučavanja.

Projekt Digi Clasrooms bavit će se podizanjem svijesti, poduačavanjem i internalizacijom digitalizacije obrazovanja kroz osposobljavanje učitelja za stvaranje internetskih učionica i dodavanje roditelja i učenika na te platforme. Zemlje partneri u ovom projektu su Estonija, Sjeverna Makedonija, Belgija, Turska i Portugal. Koordinatorica projekta u našoj školi je knjižničarka Anita Račman.

Projekt Measure me up! ima za cilj promovirati STEM područje. Učenici i učitelji će se baviti cijelim nizom zanimljivih aktivnosti kroz koje će istraživati  stare i nove mjerne uređaje i mjerne jedinice te pitanjem važnosti mjerenja u svakodnevnom životu.

Škole partneri su iz Španjolske, Turske, Rumunjske, Mađarske i Srbije. Koordinator projekta je učitelj geografije Marko Rajić.

Kroz projekt Mindfulness and Wellbeing in European Schools radit će se na poboljšanju dobrobiti učenika. Projekt je nastao iz eTwinning projekta Happy European Schools i ima za cilj osnažiti učenike i njihove roditelje te učitelje za primjenu različitih tehnika kojima se učenicima može pomoći kako se nositi s problemima koje donosi današnji ubrzani tempo života, a koji se svakako odražava i na školski život. U sklopu ovog projekta učenici naše škole snimali su film o "sastojcima" koji čine sretnu školu "Moja škola, sretna škola" te ćemo isti prikazivati u školi na Svjetski dan ljubaznosti 13. studenoga.

Škole partneri su Malta, Irska, Estonija, Portugal i Italija. Koordinatorica projekta je ravnateljica Tatjana Kristek.

Neke od projektnih aktivnosti su već započele, a uskoro se nadamo da ćemo moći krenuti i na prve susrete uživo s našim partnerima.

Iznimno se veselimo novim prilikama i iskustvima! smiley