Projekti škole

Digitalna razglednica moga zavičaja

Našem Gradu za rođendan,u školi je danas, 2. prosinca 2015. godine, održan projektni dan pod nazivom „Digitalna razglednica moga zavičaja“. Učenici su uz podršku svojih mentora održali bezbroj multimedijalnih prezentacija predstavljajući tako višemjesečni rad na prikupljanju i obradi navedenih materijala za prezentacije, a sve na temu upoznavanja povijesti, kulture i tradicije Slavonije i Baranje.
Više o projektnom danu pogledajte na školskom blogu.

Projekt HAK-a „Vidi i klikni“

Izuzetno nas veseli što su u ponedjeljak 29. veljače 2016. godine predstavnici HAK-a posjetili našu školu i za učenike 1.a i 1.b razreda održali zanimljiv i zabavan edukativni program u kojem su učenici sudjelovali u simuliranim situacijama u prometu vezano za rizike njihova sudjelovanja u prometu kao pješaci, kao i za sigurnu vožnju u automobilu. Pogledajte foto-galeriju.

Dan sigurnijeg interneta

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima povodom Dana sigurnijeg interneta. Udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije povodom tog dana organizira promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije. Ove godine i naša se škola uključila u ovaj projekt s ciljem podizanja svijesti o sigurnosnim problemima na internetu.

U promicanju boljeg interneta, svrha obilježavanja Dana sigurnijeg interneta bila je ohrabriti učenike da se uključe u korištenje dobrih prilika koje se nude na internetu te im u isto vrijeme razviti sposobnosti, znanja i potporu koja im je potrebna za suočavanje s potencijalnim rizicima. Projekt, u koji smo uključili učenike 5. i 7. razreda, obuhvaćao je sljedeće:

-radionice na temu sigurnosti i pametnog korištenja interneta pod vodstvom psihologinje pripravnice Ivane Borić;

-web natjecateljski kviz u kojem su učenici odgovaranjem na pitanja mogli doći do vrijednih nagrada, kao i do dodatnih informacija o sigurnosti na internetu;

-mogućnost sudjelovanja u natjecanju za najbolji literarni ili kreativni rad na temu sigurnosti na internetu;

-dijeljenje besplatnih informativnih brošura za sve važnije društvene mreže koje pomažu učenicima i roditeljima u snalaženju na društvenim mrežama.

« Siječanj 2019 »