> UZ Legići

Natječaj za logotip učeničke zadruge Legići

Autor: Administrator , 22. 1. 2015. 09:28

22. siječnja 2015. godine u rubrici UZ Legići objavljen je Natječaj za kreiranje logotipa učeničke zadruge Legići. Natječaj je otvoren do 5. veljače 2015. godine, a proglašenje najboljeg autora i dodjela nagrada će biti 13. veljače.

Povjerenstvo je za najbolji rad odabralo idejno rješenje Waldemara Bromana iz 6.b razreda.

PROMOCIJA NOVOOSNOVANE UČENIČKE ZADRUGE LEGIĆI

Autor: Sanja Omazić, 19. 12. 2014. 11:55

Moderna škola je  mjesto gdje se uči i odgaja kroz kreativno stvaranje, a  učenička zadruga je mjesto gdje se ostvaruje veza između teorije i prakse, gdje se  razvijaju sposobnosti uočavanja veza i odnosa u procesu proizvodnje, mjesto gdje se mogu usvojiti i prakticirati ekonomske kategorije i gdje se  potiče stvaralačko mišljenje. Da je to zaista tako govori i primjer naše škole koja je i do sada godinama provodila mnoštvo slobodnih aktivnosti i surađivala s roditeljima i brojnim ustanovama i institucijama.

Godinama je rasla ideja za osnivanjem učeničke zadruge Legići. Sam naziv zadruge vrlo je simboličan jer predstavlja stvaranje prijateljstava i stvaranje kroz prijateljstvo. Zadruga je potvrdu svog članstva u Hrvatskoj udruzi učeničkog zadrugarstva dobila 21. studenog 2014. godine, a svoju je prvu službenu promociju imala  izvođenjem igrokaza „Božićno drvce“ te otvaranjem prvog Božićnog sajma u našoj školi.  Za sam su igrokaz najzaslužniji učenici 4.a razreda , njihovi roditelji i razrednica Marija Požgaj. Naime, sve su osmislili i odradili sami, od pisanja igrokaza, scenografije, kostima pa do same izvedbe uz stručnu tehničku podršku. Sav taj trud rezultirao je općim oduševljenjem prisutnih na finalnoj izvedbi igrokaza 16. prosinca.

No, učenici ovog razrednog odjela imali su već nekoliko zapaženih poduzetničkih aktivnosti među kojima su i dvije prijave na natječaj za Najbolju poduzetničku ideju Osječko-baranjske županije u okviru koje su dobili i nagrade te su prošle godine izradili slikovnicu „Šetnja Osijekom“ za koju se nadamo da će biti prepoznata i u širim krugovima jer ima edukativno-promotivni  karakter s ciljem promocije grada Osijeka, ali i stjecanja znanja o povijesti i kulturi grada Osijeka.

Nastavak priče slijedi jer i dalje planiramo provoditi aktivnosti kojima ćemo poticati učenike i učitelje na aktivan pristup razvoju poduzetništva i stjecanju poduzetničkih kompetencija u svim razredima osnovne škole.

Knjižnica & BLOG

« Studeni 2017 »