Terenska nastava

Autor: Administrator , 2. 11. 2015.

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Vladimira Becića u Osijeku uputili su se u Zlatnu Gredu na imanje OPG Ante Ursić kako bi u sklopu terenske nastave obradili lektiru Bambi na jedinstven način u prikladnom ambijentu. Pripravnica knjižničarstva Ana Ursić održala je radionicu  pod vodstvom mentorice Marije Orkić te budnim okom ravnateljice Tatjane Kristek, pedagoginje Branke Čupić i učiteljica četvrtih razreda Radojke Wilhem i Sanje Tomas.

Radionica je bila interdisciplinarnog duha povezujući sate hrvatskoga jezika, likovne kulture i prirode i društva.   Smješteni uz vodu, okruženi šumom, raznobojnim lišćem i životinjama, učenici su ušli u Bambijev svijet u neposrednoj životnoj stvarnosti.  Kroz rad u skupinama učenici su se povezali međusobno, probudili istraživački duh, kreativno se izrazili i ujedno odlično zabavili.  Učenicima se posebno svidio ambijent u kojem su se mogli slobodno kretati,  susresti se s konjem i drugim domaćim životinjama.  Uz izradu plakata, stripa i smišljanje novih priča, učenici su izradili lutku Bambija uz pomoć  materijala koje su pronašli u prirodi. Istražujući svijet oko sebe, kritički raspravljajući o zadanoj temi, učenici su se upoznali s prirodnom i kulturnom baštinom te spoznali važnost očuvanja prirode. Smješten u srcu prirode, okružen isključivo šumom i vodom, OPG Ante Ursić idealno je mjesto za provedbu nastave ovog tipa i za odmor općenito. U sklopu imanja nalazi se farma s ovcama gdje uokolo  šeta konj koji je izazvao oduševljenje kod djece.  Za one koji se žele zadržati duže u takvom ambijentu,  OPG Ante Ursić nudi apartmane, vožnje kanuom, pecanje i siguran odmor. Iako su djeca kroz vrjednovanje  ocijenili radionicu kao vrlo uspješnu, o samom uspjehu provedene radionice najviše su rekli zadovoljni izrazi lica učenika i sretni usklici.

« Svibanj 2024 »