eTwinning projekt Tales of the cities and their people

Nekoliko učenika 6.a razreda naše škole već 3. školsku godinu sudjeluje u još jednom zanimljivom eTwinning projektu pod nazivom Tales of the cities and their people. U projektu sudjeluje 6 partnerskih škola. Uz našu su još jedna škola iz Zagreba, iz Vilniusa (Litva), Istanbula (Turska), Atena (Grčka) i Gliwice (Poljska).

Neki od ciljeva ovog projekta su razvijanje jezičnih  i digitalnih vještina, timski rad, razvijanje kreativnosti, učenje o drugim kulturama te prije svega stvaranje novih prijateljstava i  učenje kroz zabavu.

Tijekom listopada učenici su izrađivali maskote (flat puppets) po svom izboru te pisali pisma u kojima su predstavljali sebe, školu i svoj grad te opisivali što predstavljaju njihove maskote.

Naravno naši su učenici predstavili ŠOKICU, koju je nacrtala Irena Dinjar.

U međuvremenu je počela pristizati pošta i maskote iz drugih škola te smo na satu čitali zanimljive priče o gradovima Ateni, Vilniusu i legendi o zagrebačkom Manduševcu.

U prosincu smo izrađivali blagdanske čestitke. Naši učenici su najstariji u skupini pa su izrađivali digitalne čestitke u Canvi. Također smo snimili i kratku video čestitku i sve uratke prenijeli na padlet (link https://padlet.com/tatjanakristek/p2fl5ljti166nmrw?fbclid=IwAR3ERErLMzmfKYlZg6ngbCkkGTV5dYFgxdWIjXPBzESg-KfshCJ_CGViVow) na kojem su svi partneri podijelili blagdanske želje i čestitke.

Sljedeći zadatak nam „prošetati“ pristigle maskote po gradu Osijeku te se fotografirati ispred znamenitosti našeg grada, opisati ih te podijeliti na Twinspaceu naše rezultate. Potom nam slijedi još jedan zajednički online susret te analiza rezultata i završetak zajedničkog virtualnog učenja i druženja.

Tekst i fotografije:

Tatjana Kristek, koordinatorica projekta