eTwinning projekt „European Day of Languages"

Kao posebna aktivnost u obilježavanju Dana europskih jezika 26. rujna 2021. godine učenici 5.a i 7.a razreda uključili su se s učiteljicom engleskog jezika Tatjanom Kristek u eTwinnig projekt pod nazivom „European Day of Languages“ s učenicima i učiteljima iz 22  europske škole.

Projektne aktivnosti trajale su tijekom mjeseca rujna. Učenici su izradili prezentaciju o pravilnom ponašanju na internetu, digitalni poster kojim su predstavili svoju državu, glavni grad i grad Osijek.

Također izrađivali su označivače s riječima LJUBAV, NADA i PRIJATELSTVO te smo ih skupa s razglednicama našeg kraja slali u druge škole i kroz razmjenu pošte upoznavali smo autentičnost jezika i zemalja iz kojih naši prijatelji dolaze. Naravno izradili smo i video materijal o stranim jezicima koje učenici uče u školi.

Ključna aktivnost, online susret s učenicima i učiteljima iz partnerskih škola iz Slovenije, Italije, Francuske, Rumunjske, Španjolske, Francuske, Poljske i Hrvatske (OŠ Finida, Poreč) održana je 27. rujna 2021. godine.

Završni  proizvod projekta nastala je digitalna knjiga u kojoj su partneri predstavili  svoje projektne aktivnosti.

Kroz sve navedene aktivnosti učenici su dobili mogućnost promišljati o važnosti učenja različitih jezika i mogućnostima koje im se otvaraju u budućnosti učenjem stranih jezika, a također i o važnosti očuvanja materinskog  jezika kao nacionalnog identiteta. Također kroz online susrete i komunikaciju dobili su mogućnost saznati kako se ovaj dan obilježava u različitim europskim državama i surađivati u timskom radu s europskim učenicima.

Bilo je to jedno novo i lijepo iskustvo koje bi bilo vrijedno ponoviti i sljedeće godine u nekom novom formatu i s novim aktivnostima.

Kao rezultat projekta, izrađen je kratki video u kojem je prikazan kratki presjek najvažnijih aktivnosti projekta, a izradila ga je koordinatorica projekta u suradnji s učenicima. Kako je sve izgledalo pogledajte u našem videu na sljedećem linku VIDEO.

Također PDF digitalne knjige koju su izradili svi partneri možete pregledati u PDF-u.

Uživajte!