Susret učenika u Hrvatskoj

Prvi sastanak sa učenicima u sklopu projekta održao se u našoj školi. U Hrvatsku su došli učenici i učitelji iz Turske, Italije i Španjolske. Učenike su tjedan dana ugostili naši učenici šestih, sedmih i osmih razreda i njihovi roditelji, na čemu smo im neizmjerno zahvalni.
Tjedan dana nam je proletjelo u zabavnim i poučnim sadržajima. Unatoč snijegu i kiši otišli smo na dva izleta. Posjetili smo Đakovo, gdje smo našim gostima pokazali katedralu i Muzej J.J. Strossmayera  te slavnu đakovačku pastuharnu. U Kopačkom Ritu smo uživali u edukativnoj vožnji vlakićem, obilasku Vinskih podruma Belja te Etnološkom centru Baranjske baštine gdje smo imali uzbudljivu radionicu i natjecanje u krunjenju krukuruza. U školi su održane dvije AVD radionice (http://www.glas-slavonije.hr/358538/3/Ucenici-i-ucitelji-iz-Spanjolske-Italije-i-Turske-prvi-zavrsili-tecaj-reanimacije-za-strance), radionice učenika - gostiju s našim učenicima, radionica sviranja bubnjeva koju nam je održao Branko Trajkov. Vježbali smo pjevati na jeziku gluhonjemih uz vodstvo Gordane Pešo.
Posjetili smo Tvrđu i  Muzej Slavonije te po kiši tražili skriveno blago na Trgu Svetog Trojstva uz budno oko osječkog pandura. Zadnji dan našeg zajedničkog  druženja obilježili smo radionicom narodnog plesa i pjesme te smo uz Udrugu Šokačka grana svi zaplesali magično kolo.

Bilo  nam je iznimno zadovoljstvo pokazati našim gostima kulturu i tradiciju Osijeka, Baranje i Slavonije.

Radionica kaligrafije

22.veljače u školi u sklopu projekta „ I’m not speechless and invisible, Don't leave me behind: Supporting  students with learning disabilities“, održana je radionica kaligrafije. Radionicu je osmislila i održala prof.likovne kulture Vedrana Belanović - Gibičar.
U kaligrafiji, umjetnosti lijepog pisanja rukom, okušali su se učenici 3.a razreda. Uz pomoć tinte i kista te kaligrafskih pera vježbali smo osnovne kaligrafske pokrete i za kraj napisali vlastito ime.
Kako smo naučili pisati krasopisom pogledajte na fotografijama.

Prvi transnacionalni sastanak u Španjolskoj

Naša škola imala je čast uključiti se od rujna 2017. u projekt pod nazivom „ I’m not speechless and invisible, Don't leave me behind: Supporting  students with learning disabilities“.
O tome smo vas informirali ovdje Naslovnica - rujan.
Došao je prosinac i vrijeme prvog Transnacionalnog sastanka svih zemalja partnerica koje su uključene u ovaj projekt. Mjesto događanja: Rincón de la Viktorija u Španjolskoj. Na prvi susret otputovale su prof.hrv jezika Maja Gligorov - Radić i koordinatorica projekta Mirta Zovko. Dani su nam bili ispunjeni sastancima i dogovorima sa partnerima oko projektnih aktivnosti, te u razgledavanju Rincón de la Victorije, Màlage, Granade, Alhambre - posljednje palače muslimanskih vladara Španjolske... Naučile smo mnogo o Španjolskoj i njihovim običajima, o pokrajini Andaluziji, razmijenili smo iskustva i načine o inkluziji i školovanju djece sa teškoćama u učenju u Španjolskoj, Turskoj i Italiji.
Dogovorene su slijedeće projektne aktivnosti i dolazak zemalja partnerica sa učenicima u mjesecu ožujku 2018.

« Srpanj 2018 »

Ukupno: 192520