Predstavljanje projekta „Abeceda pismenosti“ – unaprjeđenje pismenosti

Ekonomska i upravna škola Osijek s partnerima Gauss d.o.o. i Osnovnom školom Vladimira Becića Osijek,  provode projekt pod nazivom „Abeceda pismenosti“ koji je financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva za dostavu projektnih prijedloga „Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja”. Projekt „Abeceda pismenosti“ sastoji se od stručnog usavršavanje odgojno-obrazovnih djelatnika nositelja Ekonomske i upravne škole Osijek te partnera Osnovne škole Vladimir Becić, za područje izrade i provedbe kurikuluma digitalne, medijske, financijske i multikulturalne pismenosti koji će se realizirati kroz radionice i rad s 80 učenika obje škole.

Učenici će kroz izvannastavne aktivnosti učiti na nove načine i metode, prakticiranjem projektnog i problemskog razmišljanja u svrhu stvaranja konkretnog znanja i temelja za cjeloživotno učenje. Rezultati projekta, kreirani digitalni materijali i nova iskustva projektnom timu služe kao baza za nove projekte kojima će se nastojati obuhvatiti još šire područje dodatne edukacije učenika. Nastavak provedbe svih programa nakon završetka projekta zajamčen je s institucionalne, operativne i financijske strane, jer obje škole namjeravaju u svoje strategije daljnjeg rada uvrstiti ovakve aktivnosti kako bi učenici dobili što smislenije I konkretnije obrazovanje uz redovnu nastavu.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.478.872,99 HRK, projekt je u potpunosti financiran iz ESF-a. Razdoblje provedbe projekta je od 30.11.2017. do 30.10.2019. godine. Kontakt osoba za više informacija u Ekonomskoj i upravnoj školi Osijek je Sanda Duk, nastavnica ekonomske grupe predmeta, a u OŠ Vladimira Becića Osijek Maja Gligorov Radić, prof. hrvatskog jezika.

Priloženi dokumenti:
IMG 0520.JPG