eTwinning projekt "Happy pets"

Volimo životinje i trebamo učiniti sve da ih zaštitimo. Bilo da se radi o podršci skloništima za životinje, usvajanju kućnih ljubimaca ili pravilnoj brizi za naše ljubimce, svi mi imamo ulogu u osiguravanju da se prema životinjama postupi s poštovanjem i brigom koju zaslužuju. Od domaćih životinja poput pasa i mačaka do divljih životinja poput tigrova i slonova, svako je stvorenje na ovom planetu važno i zaslužuje da se s njime postupa s ljubažnošću i suosjećanjem.

Radimo zajedno na izgradnji svijeta u kojem su životinje cijenjene i zaštićene.

AKTIVNOSTI PROJEKTA:

1. Koliko poznajem kućne ljubimce? - online upitnik

Učenici su koristeći Google Forms odgovarali na pitanja o kućnim ljubimcima, a dobiveni rezultati prikazuju kako naši učenici ipak imaju razvijenu empatiju prema životinjama te dosta dobro poznaju njihove potrebe.

2. IZBOR ZA LOGO PROJEKTA

Učenici su izrađivali logo projekta, a pobjednik u online odabiru je uradak našeg učenika Brune Bogdanovića iz 7. a razreda.

3. BLACKOUT POETRY

Prvi puta su se učenici susreli s kreativnom tehnikom stvaranja pjesama i slici. Određeni tekst se prekriva bojom, a ostavljene su samo ključne riječ pomoću kojih učenik-umjetnik slaže pjesmu ili priču, a ovo su naši uradci!

4. KALIGRAMI

Prvi puta smo imali priliku raditi i kaligrame-pjesme u obliku.

5. BICIKLIJADA ZA AZIL

Ovaj projekt nas je inspirirao da posjetimo i naš Osječki Azil pa smo se priključili mnoštvu Osječana koji su se 28. listopada biciklima dovezli do Azila za pse koji se nalazi u Nemetinu te su tamo šetali pse. Mi smo uspjeli prošetati 10 pasa, a taj dan se, zahvaljujući velikom odazivu građana, prošetalo svih 180 pasa. Više možete pročitati i na web stranici škole http://os-vbecica-os.skole.hr/?news_hk=1&news_id=1051&mshow=999#mod_news

6. ONLINE SUSRET UČENIKA

U prosincu (13. prosinca 2023. godine) su učenici imali prvi online susret u kojem su predstavljali svoje kućne ljubimce i razgovarali o njima. Vladalo je veliko uzbuđenje.

U 2. polugodištu smo krenuli u finale naših aktivnosti

1. IZRADA E-KNJIGE O NJEZI KUĆNIH LJUBIMACA

Učenici su dizajnirali u Canvi pravila za njegu kućnih ljubimaca, a svi dizajnovi su skupljeni u e-knjizi http://app.bookcreator.com/library/-NCuITTcsuhnaNrTh1JO/SkPduwCAzZRJU3IwkyEWZRulCkr1/gepKBrzkS56hpp_3C_SQJg/vu-5ymbxQcyweyFiuqKYMQ

2. FOTOGRAFIJE KUĆNIH LJUBIMACA

This is my cat Aki. He is almost 4 years old and he loves to sleep, eat and play.

This is Frenki. He is almost 3 months old. He loves to eat and go outside and of course he likes cuddles.

This is my cat Oskar. He is 2 years old. He likes to play outside and then he sleeps all day.

This is my dog Harvie. He is 7 years old. He is a very happy dog. His favourite things to do is sleep and play outside.

This is my dog Teddy. He is 6 years old, very good. He likes to play and sleep the most.

3. AKTIVNOSTI NAŠIH PARTNERA

a) OŠ Dušan Jerković Uča, Šimanovci

Posjet zoološkom vrtu pomaže djeci da shvate važnost brige o okolišu jer on ima značajan utjecaj na živote i dobrobit životinja. Mogu naučiti jedinstvenu priču o svakoj životinji dok šetaju zoološkim vrtom.

b) Razgovor s veterinarkom u školi - OŠ Šimanovci

Djeca su imala prilike postavljati pitanja stručnoj osobi vezano za njegu i liječenje bolesnih ili ozlijeđenih životinja.

c) Izložba kućnih ljubimaca

I OŠ "Veljko Dugošević" Ruma i OŠ Dušan Jerković Uča, Šimanovci organizirale su vrlo uspješne izložbe kućnih ljubimaca u svojim školama. Kako je izgledalo možete pogledati pomoću QR kodova.