eTwinning projekt "Živjeti zdravo"

Produženi se boravak priključio eTwinningovom projektu Živjeti zdravo koji, kao što i sam naziv govori, promiče zdrav život učenika. Cilj je ovog projekta upoznati učenike sa zdravim namirnicama, tjelovježbom, brigom o okolišu i samima sebi (higijena, bonton) itd.

Tijekom školske godine potrebno je provesti minimalno deset aktivnosti s učenicima, dokumentirati učinjeno i podijeliti s ostalim sudionicima projekta. Projekt smo započeli rješavanjem anketa o prehrambenim i sportskim aktivnostima učenika što ćemo ponoviti i na samom kraju kako bismo utvrdili eventualni napredak.

Za sada smo uveli Zeleni četvrtak, dan kada pravimo zdrave napitke, smoothije te koristimo "superfood" namirnice i začine. Također, obilježili smo Dan jabuka te smo ispekli zdravi, aromatični kolač od jabuka i rogača. Recept smo prilagodili zdravlju te smo koristili raženo brašno, med i maslinovo ulje. Veselimo se nastavku projekta te mijenjanju starih navika!

Vijest je dostupna i putem OVOG LINKA.