Projekt: Moja škola, sretna škola!

Autor: Lea Liović, 24. 11. 2020.

Naš školski Erasmus+ projekt Mindfulness and Wellbeing in European Schools sadrži nebrojeno aktivnosti kojima se treba stvoriti pozitivno ozračje u školama, pojačati suradnja škola i obitelji. Suradnjom u trokutu učitelj-učenik-roditelj potrebno je učeniku omogućiti što kvalitetniji razvoj te time otvoriti puteve za kognitivni i socijalno-emocionalni razvoj, a time i bolja akademska postignuća koja povratno opet omogućavaju svim stranama osjećaj uspjeha i zadovoljstva.

Cijeli taj koncept dao je učiteljima ideju za planiranje ovogodišnjeg Školskog kurikuluma pa je tako odlučeno da nam prvi projektni dan u ovoj školskoj godini pod nazivom „Moja škola, sretna škola“ bude vezan za zajedničko osmišljavanje recepta za sretnu školu. U nastavku pročitajte čime smo se sve bavili! smiley

Učenici su sami odlučivali što to najviše doprinosi njihovom osjećaju zadovoljstva i sreće u školi. S obzirom na epidemiološku situaciju nismo mogli osmišljavati različite radionice na kojima bi učenici jedni drugima prezentirali ili na kojima bi uspješno i zabavno surađivali. Digitalne tehnologije su nam omogućile da sve što želimo reći snimimo, a zatim svatko u svom „mjehuriću“ pogleda što veseli i druge učenike i koje su to vrijednosti koje bi oni predložili u receptu za sretnu školu.

Tako se našlo pjesme i plesa, prijateljstva, pomaganja, prijateljske podrške, igre pa sve do zdrave prehrane i meditacije.

Sve sastojke smo povezali u video u trajanju pola sata te smo na Međunarodni dan ljubaznosti podijelili iskustva na satima razrednika.

Na sljedećem linku nalazi se navedeni video uradak https://youtu.be/5rNvQOAI3n4.

Prisjetili smo se na kraju videa i zašto je važno biti ljubazan i kako trebamo biti ljubazni svaki dan, 365 dana u godini. Svaka lijepa riječ ili mali čin pomoći i ljubaznosti čini svijet boljim i ljepšim, a svatko od nas već danas može postati taj kamenčić promjene. I ne košta ništa!

Na fotografiji u prilogu pogledajte što su to sve "sretni sastojci" za naše učitelje!

« Ožujak 2024 »