Projektni dan u sklopu Erasmus + projekta: Dobrobit djece

Autor: Lea Liović, 16. 12. 2021.

U sklopu Erasmus + projekta Mindfulness and Wellbeing in European schools, u Osnovnoj školi Vladimira Becića Osijek; dana 8. prosinca organizirali smo projektni dan na temu „Dobrobiti djece “ i bili domaćini gostima (učiteljima) iz Portugala, Malte, Estonije, Irske i Italije. Projekt je realiziran u suradnji sa Agencijom za mobilnost i programe EU-a, a koordinatorica projekta je Tatjana Kristek, prof. engleskog i njemačkog jezika; koja kaže: "slika koju smo poslali u svijet je beskrajno pozitivna, a to se odnosi osobito na naše učenike. Ovo je još jedna potvrda kvalitete rada u našoj školi i dokaz da timskim radom možemo našim učenicima pružiti nabolje obrazovanje."

Pripremili smo niz kreativnih pedagoških radionica kojima je bio cilj prikazati učenje na nov i inovativan način, sukladno svim metodama suvremene nastave.

Više o cjelokupnoj realizaciji projekta, pročitajte u nastavku i na linku:

Tako smo provodili radionice o organizaciji vremena i trikovima za učenje, izrađivali smo antistres loptice od balona, podsjetili smo se na važnost tehnika disanja te u dvorani imali božićni fitness. Kreirali smo ugovor o suradnji između učitelja, roditelja i djece na engleskom i hrvatskom jeziku, kreirali smo igru Čovječe, ispravi se; te napravili Labirint razvoja timskog rada. Provodili smo šahovsku radionicu, te vježbali već poznati brain gym. Učenici razredne nastave izrađivali su božićne ukrase, kućice od keksa te figurice u humanitarne svrhe, dok su učenici integriranog odjela izradili terapeutski terarij.

Osim kreativnog projektnog dana, pripremili smo zanimljiv program dobrodošlice gostima na engleskom jeziku, kojeg je vodila naša učenica Helena Kosina; te su učenici Dramske skupine poručili svima: „Individually we are just a drop. Together we make an ocean“. Pokazali smo školama u Europi našu školsku himnu koju smo objavili na 60.-toj godišnji Dana škole, te prikazali i kratki prigodni igrokaz za Sv. Nikolu.

U sklopu navedenog projekta ostvarili smo suradnju sa Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti, a osim edukativnog dijela, 9. prosinca goste smo odveli u posjet Đakovačkim lipicancima, zatim u dvorac Dore Pejačević u Našicama te u obilazak muzeja Donjeg Miholjca i Valpova, a na svečanoj večeri u Restoranu Emaus koordinatorica projekta podijelila je svim sudionicima certifikate za sudjelovanje.

Kao što kaže koordinatorica projekta, prof. Tatjana Kristek: „slika koju smo poslali u svijet je beskrajno pozitivna, a to se odnosi osobito na naše učenike. Ovo je još jedna potvrda kvalitete rada u našoj školi i dokaz da timskim radom možemo našim učenicima pružiti najbolje obrazovanje.“

Inače naša škola je već drugu godinu dobila eTwinning oznaku za kvalitetu rada; eTwinning school label; koja je dokaz afirmacije školskih sadržaja kojim utječemo i na konkurentnost naše škole, kao i na dobrobit naših učenika.

Napisala: Lea Liović, mag. pedagogije